Melissa, 38

Číslo profilu 2760908
Datum registrace 31.01.2023
Aktualizován 06/10/2023
Jméno Melissa
Země Czech Republic
Město Uničov
Orientace Heterosexuální
Věk 38
Znamení zvěrokruhu Býk
Výška 161 cm
Váha 55 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Hnědý
Kouření Ne
Alkohol Občas
Oblíbené země Senegal Kypr Velká Británie

Ramcové seznámení BOZP a PO :: Školení - revize - elektro - BOZP

Tuto zprávu poskytl uživatel Melissa Uničov 06/11/2023 02:02:06

Dvorská zoo slony africké chová od roku Specializuje se na africkou faunu. Nyní je safari park kvůli vládním epidemickým nařízením uzavřen. Šestačtyřicetiletá samice jménem Drumbo se narodila v roce v Zimbabwe, ve vídeňské zoo žila od roku Ve Dvoře Králové by měla výrazně obohatit sociální život stávajících samic Saly a Umbu, kterým je 38 a 39 let. Současně by měla ve Dvoře Králové strávit klidné stáří. Seznamování se Saly a Umbu bude postupné. Nová slonice by měla být k vidění ihned, jak se safari park znovu otevře návštěvníkům.

Ve stávajícím pavilonu slonů Africká savana před příchodem nové slonice vznikly oddělitelné boxy, jakési ložnice pro každou ze slonic, a velký společný prostor. V něm zoologové pro slonice připravili velké pískoviště, v němž budou moci odpočívat nebo přijímat krmení. Písek je také důležitý pro správnou péči o citlivé sloní nohy a kůži. V pavilonu také vznikla kontaktní stěna, u které budou ošetřovatelé slonům dělat pedikúru, ošetřovat praskliny na klech či případně odebírat krev.

Nejvíce slonů, celkem šest, bylo ve Dvoře Králové chováno po transportu z Afriky v roce Skupina se však postupně zmenšovala a od úhynu samce Kita v roce zůstaly v safari parku jen samice Saly a Umbu.

Sloní mládě se v zoo dosud nenarodilo. Safari park patří Královéhradeckému kraji a s roční návštěvností přes půl milionu lidí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech.

Ztráty z nynějšího nuceného uzavření kvůli epidemii covidu jeho představitelé dříve odhadli na miliony korun. Konžané jako atrakce lidské zoo. Nový nález přiblížil minulost Belgie 5. Hlavní zprávy. Miliarda sem, miliarda tam. Neúspěšní kandidáti se budou bránit. Citlivá hra o prezidentskou debatu. Další velký dar. Zatýkání v jednom z nejnebezpečnějších gangů v Evropě. Ostuda i na hřišti. Načíst starší články. Energetická krize Zastropování cen Příspěvek na energie Kalkulačka cen energií Příspěvek na bydlení Úsporný tarif Levné recepty.

AutoMoto Autoškola - nové otázky Kam o víkendu za auty Přepis auta - koupě ojetiny Platnost dálniční známky Od kdy přezout na zimní? Řidičák B a další skupiny. Seriál Koruna: 5. Dnes se podíváme do Dvora Králové nad Labem. A povídat si budeme o zvířatech, jak jinak, protože naším hostem je mluvčí Safari Parku Dvůr Králové Andrea Jiroušová. Už jste také odstartovali letošní hlavní část turistické sezony? Hlavní sezona je odstartovaná už od Pojďme si říct, co se u vás dělo ve středu 1.

Protože vy jste se loučili s nosorožci. Proč jste se loučili? Zní to smutně, že jsme se loučili, ale na druhou stranu je to spíš veselá záležitost. Přáli jsme šťastnou cestu pěti nosorožcům, kteří se už v červnu vydají do Rwandy, převezeme je přímo ze Dvora Králové do Afriky do rezervace Akagera tedy ve Rwandě.

A na to rozloučení přijeli kmotři těchto zvířat. Ne tedy všech pěti, ale přijel herec Ondřej Vetchý, který kdysi pojmenovával jednu ze samic Jasmínu a boxer Ondřej Pála, který zase naopak dával jméno samci Mannymu. Těch nosorožců je celkem pět, ale jen tři jsou ze Dvora Králové, je to tak?

Naši jsou jen tři, kteří se narodili přímo u nás. Plus k nim ještě přibyli, v prosinci jsme převezli dva nosorožce, kteří se narodili v jiných evropských zoologických zahradách. Ale tím, že pojedou pohromadě, je zapotřebí je trénovat dohromady, musí si na sebe zvyknout, aby nebyli nervózní. Takže se u nás na tu dalekou cestu připravují. My jsme už e do Afriky převezli docela hodně nosorožců, máme s tím bohaté zkušenosti. Ošetřovatelé znají postupy, jak je trénovat, jak je připravovat, co je pro ně důležité.

Seznamka pro kluky Dvůr Králové nad Labem | ELITE Date

Tak jsme rozhodli ve spolupráci s těmi dalšími evropskými zahradami, že bude nejlepší, když se budou připravovat u nás a pojedou všichni najednou. Nosorožci si musí na sebe zvyknout, aby se seznámili. A možná nejzajímavější je trénování na bednu, v které cestu absolvují. Jak taková příprava nosorožců vypadá? Co se všechno učí? Tak nejdřív bylo asi nejdůležitější, aby si na sebe zvykli. Aby si na sebe zvykli, aby se seznámili.

Seznamka Dvůr Králové nad Labem | ELITE Date

To nejde pustit je najednou všechny do jedné ohrady, aby se seznámili. Vůbec ne, to seznamování začalo opravdu pomalu přes nějaké bariéry.

Jen vedle sebe vlastně sousedili v boxech a postupně jsme některé z nich začali pouštět třeba i dohromady do výběhů, aby si na sebe zvykli. A ta druhá část, možná důležitější a také pro lidi, kteří to pak uvidí, záživnější, je trénování na bednu. Oni do Afriky pojedou v přepravní bedně, každý ve své. A je důležité, aby si zvykli, jak taková bedna vypadá, jak vypadá uvnitř, aby si zvykli v ní pobývat delší dobu.

A na to mají ošetřovatelé úplně jednoduchý trik. Prostě do té bedny, kterou jim pak dají do výběhu, dávají krmivo a oni si tam zvyknou chodit na žrádlo. Takhle na ně vyzrajete. Jsou to nádherná zvířata, ale hodně plachá. Takže, už si zvykli na bednu?

Bedna tam zatím ještě není, bedny se vyrábějí a dá se říct, že ke konci května se jim budou umisťovat do výběhů a budou do nich postupně chodit. Ono se řekne bedna, ale není to jen tak ledajaká bedna. Jedna stojí okolo korun.

A je jich pět. Takže náklady na převoz šplhají do závratných výšin. Nejsou to pouze ony bedny, je to například i cena za letadlo, která se vyšplhá okolo tří milionů korun. To znamená, že v současné době je naše hlavní práce sehnat co nejvíc finančních prostředků.

S tím nám pomáhá i patronka onoho převozu, kterou je Veronika Vařeková, známá česká modelka. Právě dnes přebírá v New Yorku cenu za pomoc při ochraně přírody. A tam celý svůj proslov věnuje tomuto převozu nosorožců ze safari parku. Ve dvorském safari parku se ve středu 1.

Šťastnou cestu jim přijde popřát herec Ondřej Vetchý, jenž se stal kmotrem právě jednoho z nich, a to samice Jasmíny, kterou v roce slavnostně pojmenoval. Ale i každý obyčejný člověk se může zapojit a přispět na cestu. Každý obyčejný člověk, každý smrtelník nám může pomoci s převozem. Nebo přijede k nám do safari parku a koupí si tričko nebo nějaký jiný suvenýr. Výtěžek z tohoto prodeje pak jde také na převoz zvířat.

Kdy vyrazí na cestu? Pojedou ke konci června. Pokud všechno dobře půjde, tak by měli vyrazit na konci června. To ale bude pro vás smutné, definitivní loučení, ne?

seznamování na internetu Dvůr Králové nad Labem

Určitě pro ty, kteří s těmi nosorožci strávili nejvíc času, tedy ošetřovatelé a zoologové. Ale obecně je to šťastné loučení, protože nosorožci se vrátí tam, kam patří, tedy do přírody. Tak jim to přejme. Andreo, pojďme si teď povídat o vašich přírůstcích.

[primary school] ZŠ Podharť, Máchova , Dvůr Králové nad Labem

Tedy ne přírůstky, které by se snad k vám přistěhovaly, ale narodily se u vás. Prý máte malou žirafu. Máme malou žirafu, máme malého hrabáče, máme malé karakaly. A ta žirafa je z nich, když to tak počítám, nejstarší.

Je to holka a narodila se už někdy v prosinci. Myslím, že to bylo Takže to byl takový trochu vánoční dárek. I s překvapením. Bylo to překvapení, protože nejen u lidí, ale i u zvířat dochází k nechtěným těhotenstvím. My jsme to neplánovali, ale stalo se to. Popravdě, ani nevíme, kdo je otcem. Matka je jasná, ale tatínka neznáme. Tentokrát vám v Safari Parku Dvůr Králové představíme žirafí slečnu Olívii, která se narodila o vánocích loňského roku.

Což není úplně běžný termín. Královédvorští chovatelé dobře vědí, že mláďatům prospívá pohyb ve výbězích a na čerstvém vzduchu, ale ani oni přírodě neporučí. Takže i takto to jde. Já jsem si myslel, že v zoologické zahradě se to spíš plánuje. Ano, v zoologické zahradě se to spíše plánuje, protože my jsme schopni tomu předcházet, aby k tomu páření nedošlo, tak zvířata oddělíme. Naopak zase, když si řekneme a u těch zvířat vidíme, že už dospěla do věku, kdy se mohou pářit a máme možnost mláďata někam umístit, tak zvířata spojíme.

Tedy vás žirafy takto krásně překvapily. Je pravda, že u těch kopytníků se to stane.

seznamování na internetu Dvůr Králové nad Labem

Protože oni bývají ve větším stádě a tam k něčemu takovému může dojít. Jak se daří Olivii? Mimochodem já jsem zjistil zajímavou věc, jak se žirafě říká, když je to mládě.

Je to tele.

ZOO Dvůr Králové získala z Rakouska sloní samici - Seznam Zprávy

To jsem nevěděl. Včera jsem se to dočetl. Je to kopytník. A matka je kráva a otec býk?

0 / 5