Tereza, 24

Číslo profilu 3004640
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 06/10/2023
Jméno Tereza
Země Czech Republic
Město Rokycany
Orientace Heterosexuální
Věk 24
Znamení zvěrokruhu Střelec
Výška 170 cm
Váha 72 kg
Barva vlasů Hnědý
Barva očí Hnědý
Kouření Ne
Alkohol Ne
Oblíbené země Mexiko Srí Lanka Velká Británie Česká republika Spojené státy Irsko Zanzibar

Svatby pro cizince Praha

Tuto zprávu poskytl uživatel Tereza Rokycany 06/11/2023 03:57:06

Nevíte si rady s tím, co musíte absolvovat při svatbě s cizincem konané v České republice?

Svatby - Pořádání svateb v praze a okolí

Nevíte, kam se máte obrátit, jaké doklady si máte připravit a jaké formuláře musíte vyplnit? Nebojte se, náš článek vám s tím poradí. Jaké jsou podmínky pro svatbu s cizincem? Jako občané České republiky můžete uzavřít občanský ci církevní sňatek s cizincem. Než k tomu však dojde, nejdříve musíte vybrat místo a termín konání vaší svatby. Následně se musíte obrátit na příslušný matriční úřad , pod který spadá vámi vybrané svatební místo.

Seznam matrik i s kontakty najdete zde. V dalším kroku musíte dorazit na matriku, kde vyplníte formulář ke svatbě najdete jej v článku níže a předložíte potřebné doklady, kterými prokážete způsobilost k uzavření sňatku:.

Cizinci musí rovněž příslušnému úřadu doložit potvrzení o oprávněnosti pobytu na území České republiky toto neplatí pro občany Evropské unie — toto oprávnění vydává Cizinecká policie ČR. Doklady vydané v cizím státě musí být soudně přeloženy a ověřeny. Listiny musí přeložit překladatel, kterému bylo přidělen dané oprávnění. Soudní překlad stačí ve chvíli, kdy je cizinec občanem EU.

V opačném případě je nutné překlad opatřit tzv. Tu vám zajistí překladatelská agentura — pro více informací se doporučujeme obrátit na příslušnou ambasádu — jejich seznam najdete zde. Státy Evropské unie vybarveny barevně, zdroj { Europa. Dotazníkový formulář pro uzavření manželství obdržíte na příslušném matričním úřadu.

Formulář si rovněž můžete stáhnout z oficiálních stránek Ministerstva vnitra České republiky — zde , dotazník pro registrované partnerství najdete zde.

Formulář vyplní snoubenci společně s pracovníkem matriky. S sebou je potřeba vzít výše uvedené doklady a listiny. Pro vyplnění formuláře je nutné si buď osobně nebo telefonicky domluvit termín osobní návštěvy na matričním úřadě. Návštěva trvá necelou hodinu. Na úřadě projdete s matrikářem vyplněný dotazník, předáte doklady, zamluvíte si termín svatby a zaplatíte správní poplatek:. Nezapomeňte, že některé doklady a listiny musí být soudně přeloženy.

V případě, kdy cizinec nerozumí a nemluví česky platí i pro němé a neslyšící , je nutná přítomnost tlumočníka u svatebního obřadu bez jeho přítomnosti není možné svatbu uskutečnit.

Tlumočníka si zajišťují snoubenci sami na vlastní náklady. Tlumočník prokazuje svoji totožnost na matrice, podepisuje se na protokol o uzavření manželství. Pokud cizinec ovládá český jazyk, sepíše o tomto faktu prohlášení a účast tlumočníka na svatbě není nutná. Svatba se uzavírá svobodným a úplným souhlasným prohlášením snoubenců.

Prohlášení je veřejné, za přítomnosti dvou svědků. Webová stránka. Uložit do prohlížeče jméno, e-mail a webovou stránku pro budoucí komentáře. Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat. Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli.

svatební agentura pro cizince Praha

Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy , jak uspořádat svatbu snů. Svatba s cizincem v ČR. Sdílejte článek s přáteli. E-book Jak naplánovat svatbu snů Stáhnout zdarma. Zavřít reklamu.

Naše služby - svatba v zahraničí

Send this to a friend. Send Cancel. Jestliže plánujete uzavřít sňatek s cizím státním příslušníkem , počítejte s administrativně náročnější přípravou.

Naše svatební agentura vám zajistí svatbu na klíč spolu s vyřízením dokumentů pro sňatek s cizincem , nebo zařídí pouze dokumenty či poskytne poradenství. Pokud je to na ambasádě daného státu možné, veškeré dokumenty, náležitosti a překlady pro vás obstaráme a předložíme matrice , stačí dodat notářsky ověřené kopie osobních dokladů a plnou moc na pracovníka agentury.

Svatby v Praze a v České republice | Svatební agentury | Prague Stay

Pokud snoubenec nebo svědci nemluví nebo nerozumí česky, je při prohlášení o uzavření manželství , nutná přítomnost soudního tlumočníka, kterého pro Vás zajistíme. Účast tlumočníka zajišťuje jeden ze snoubenců na vlastní náklady. Bez přítomnosti tlumočníka nelze prohlášení o uzavření manželství v těchto případech učinit. Potřebné dokumenty pro uzavření manželství, způsob jejich získání a typ ověření se mírně liší v závislosti na státu, o jaký se jedná.

Pro zpracování přesné kalkulace nebo domluvení termínu konzultace nás proto kontaktujte. Uzavírá-li občan ČR na území České republiky sňatek občanský nebo církevní s cizím státním občanem, předloží na úřadě:. Cestovní pas.

Svatba pro cizince - Svatební agentura – Michaela Svobodová

Pokud byly předkládané dokumenty vydány zahraničními úřady, je třeba je soudně přeložit do českého jazyka a pro některé státy ještě předem v dané zemi opatřit vyšším ověřením Ministerstvem zahraničních věcí Apostilou. Poradíme vám, které státy ji potřebují, a jak ji získáte. Snoubenec, který je cizincem a nejedná se o občana EU, musí také nejpozději v den uzavření manželství předložit potvrzení vydané cizineckou policií ČR o oprávněnosti pobytu na území České republiky nesmí být ke dni uzavření manželství starší než 7 pracovních dní.

Toto potvrzení je Policií ČR vydáváno bez ohledu na to, zda má cizinec na území ČR povolen pobyt či nikoliv. O vydání potvrzení žádá snoubenec osobně předloží pouze cestovní pas státu, jehož je občanem.

svatební agentura pro cizince Praha

V rámci našich služeb vás na cizineckou policii můžeme doprovodit a poradit s vyřízením žádosti. Po svatbě vyzvedneme oddací list , připravíme ho pro použití v zahraničí získání vyššího ověření, apostily a soudního překladu a odešleme expresní poštou.

Poplatky Uzavření manželství mezi snoubenci, z nichž pouze jeden má trvalý pobyt na území České republiky — ,- Kč. Vydání povolení uzavřít manželství mimo stanovenou dobu nebo mimo úředně určenou místnost — ,- Kč. Vydání osvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství v cizině nebo s cizincem — ,- Kč.

Poplatky se platí v hotovosti nebo složenkou před provedením obřadu sňatku. Vyhledávání Hledat:. Uzavírá-li občan ČR na území České republiky sňatek občanský nebo církevní s cizím státním občanem, předloží na úřadě: · Tiskopis Dotazník k uzavření manželství · Rodný list Snoubenec, který je cizincem, předloží navíc: · Doklad o totožnosti a státním občanství např.

Cestovní pas · Doklad o právní způsobilosti k uzavření manželství, který nesmí být k datu uzavření manželství starší 6 měsíců vydá matrika domovského státu a na základě toho příslušný konzulát v ČR · Potvrzení o osobním stavu a pobytu, je-li cizím státem vydáváno · Pravomocný rozsudek o rozvodu manželství, je-li cizinec, který chce uzavřít manželství, rozvedený, anebo úmrtní list zemřelého manžela, jedná-li se o ovdovělého cizince Pokud byly předkládané dokumenty vydány zahraničními úřady, je třeba je soudně přeložit do českého jazyka a pro některé státy ještě předem v dané zemi opatřit vyšším ověřením Ministerstvem zahraničních věcí Apostilou.

Tvorba webových stránek zdarma Webnode.

0 / 5